Sacensības

JOGAS ĀSANU SACENSĪBAS


Jogas prakse ir aptuveni 5000 gadus sena un tās pirmsākums meklējams Indijā. No tiem 2000 gadus Indijā pazīst sacensību jeb sporta jogu, kura tika izveidota ar mērķi demonstrēt jogas praktizētāja ieguvumus fiziskajā, garīgajā un dzīves kvalitātes uzlabošanās ziņā. Turklāt tas kalpoja arī kā iedrošinājums citiem pievērsties šai sevis pilnveidošanas un attīstīšanas praksei.

Rietumu pasaule pazīst sacensību jogu aptuveni 40 gadus, taču arī šajā īsajā laika posmā šis jogas virziens ir ļoti izplatīts un atzīts. Tā mērķis ir izaicināt sevi jauniem sasniegumiem, atpazīt un paplašināt sava iekšējā spēka robežas, vienlaikus attīstot šīs īpašības arī fiziskajā ķermenī. Rajashree Choudhury – pieckārtēja Indijas nacionālo sacensību uzvarētāja, Starptautiskās Sporta jogas federācijas un ASV jogas federācijas dibinātāja uzskata:

„Praktizējot, tavs mērķis ir kļūt labākam. Saņemt vairāk, nozīmē izaicināt sevi, tātad sacensties! Jogas sacensības ir veselīgas uztveres un apziņas paplašināšanas sacensības. Zaudējot izaicinājuma un cīņas sparu, tu vienlaikus zaudē iespēju saņemt no dzīves ko vairāk. Un rodas sajūta, ka dzīve rit, bet tev pietrūkst enerģijas tajā piedalīties.”

Arī Latvijas Sporta jogas federācija aicina ikvienu
pievienoties sacensību jogas pasaulei, lai iepazītu sevi, 
attīstītu, izaicinātu un pierādītu! 


Uz tikšanos sacensībās!